obrázek sekce: 6798

Dřevěná podlaha

V posledních letech se dřevo opět stalo oblíbeným materiálem. Dřevěná podlaha přináší kus přírody do Vašeho domova. Z dřevěné podlahy vyzařuje teplo a klid, které dodají útulnost každému interiéru. Navíc jsou velmi praktické a nenáročné na údržbu. V našem sortimentu naleznete plovoucí dřevěné podlahy, lepené dřevěné podlahy, třívrstvé dřevěné podlahy, dvouvrstvé dřevěné podlahy, masivní dřevěné podlahy a parkety.

KÄHRS LIFE

Nová kolekce

Skutečný život je plný dětí, domácích mazlíčků, hraček, každodenních úkolů a výzev - to vše musí vaše podlaha vydržet. Kährs Life je skutečně odolná dřevěná podlaha, která si zachovává svou krásu a přirozený vzhled po celé roky. Je odolná proti poškrábání, nárazům a snadno se čistí. Kolekce Life se skládá z deseti krásných barev, které sahají od bělejších tónů, přes přírodní, šedou až po tmavší odstíny. Je to jedna z nejodolnějších dřevěných podlah na trhu, takže se i po letech opotřebení můžete ohlédnout a říct si: "Život je krásný."

KÄHRS LIFE

 

 

VÍCEVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Strukturu vícevrstvých podlah tvoří dvě nebo tři dřevěné vrstvy sklížené proti sobě křížem. U třívrstvých krytin bývá na spodní části podlahy dřevěná dýha, středovou část tvoří výztuž z masivu (borovice/smrk – záleží na výrobci) a vrchní nášlapnou vrstvu pak tvoří jedna z ušlechtilých dřevin. Z hlediska designu je na vícevrstvé podlaze nejdůležitější právě dřevina, která tvoří nášlapnou vrstvu. Vícevrstvé podlahy jsou oproti masivním dřevěným podlahám stabilnější, více odolné proti prohýbání, vyboulení i praskání. Výhodou je bezesporu také jejich snadná pokládka, neboť většina vícevrstvých dřevěných podlah je již z výroby vybavena zámkovým mechanickým spojem, který umožňuje pokládku plovoucím způsobem, tedy bez lepení či šroubování. Při poškození podlahy je tak díky zámkovému spoji možné krytinu rozebrat a poničenou lamelu vyměnit. Díky své konstrukci, která je odolnější a stabilnější než masiv, jsou vícevrstvé podlahy, splňují-li základní rozměrové a technické požadavky, vhodné pro pokládku nejen na teplovodní podlahové vytápění.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA 

Dřevěná podlaha je vždy hladká a teplá na chůzi. Ale celkový zážitek jak z hlediska pocitu, tak vzhledu závisí na povrchové úpravě.

 

LAKOVANÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Dřevěné podlahy musí vypadat úžasně, ale také musí odolat každodennímu zatížení. Proto je důležité povrch ošetřit. Lakování usnadňuje čištění podlahy a lakované podlahy Kährs jsou k dispozici ve vysoce lesklém i ultramatném provedení. Který z nich si vyberete, závisí na kvalitách, které chcete, aby vaše dřevěná podlaha měla. Výrobce Kährs používá nejtenčí lak na trhu vyvinutý pro zachování jedinečného vzhledu a lesku dřeva. Obecně platí, že lakovaný povrch odráží světlo více než olejovaný povrch. Výjimkou z tohoto pravidla je dřevo ošetřené ultramatným lakem – díky kterému podlaha vypadá jako by byla vyrobena z neopracovaného, ​​nově řezaného dřeva. Povrch matného laku je hrubší než povrch saténově lakovaný.

 

OLEJOVANÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Olej zvýrazňuje strukturu a kresbu dřeva a zároveň zvýrazňuje jeho přirozenou barvu. Ošetření olejem také zachovává přirozený vzhled podlahy. Olejované podlahy potřebují více údržby, aby dobře vypadaly a prodloužila se jejich životnost.

ZPŮSOB POKLÁDKY

 

LEPENÁ

Krytina je k podkladu přidělána napevno, tedy celoplošně přilepena či přišroubována k podkladovému roštu nebo na polštáře.

 

ZÁMKOVÁ

Krytina není k podkladu přidělána napevno, ale tzv. plave na podlaze. Takto lze pokládat krytiny, které jsou vybaveny moderním mechanickým zámkovým spojem. Tento způsob pokládky se týká především vícevrstvých dřevěných podlah. Inovovaný zámkový spoj nedávno představil také přední evropský výrobce dřevěných vícevrstvých krytin společnost Kährs. Jedná se o patentovaný zámkový spoj Woodloc 5S.

Při pokládce krytiny plovoucím způsobem doporučujeme pod samotnou krytinu umístit kvalitní kročejovou izolaci, která zabrání případnému nepříjemnému kročejovému hluku. Pod kročejovou podložku je důležité umístit také zábranu proti vlhkosti, resp. parotěsnou zábranu (PE folie), která zabrání případnému průniku zbytkové vlhkosti z podkladu do krytiny.

Pro předejití problémům s kročejovým hlukem u dřevěných podlah doporučujeme použít ALVT podložku od švédského výrobce Kährs. Jedná se o nejvhodnější podložku v rámci dřevěných plovoucích podlah, která je navíc ideální při pokládce na podlahové vytýpění. 

Přečtěte si aktuální články z našeho blogu!


 

Nekončící příběh výrobce dřevěných podlah Kährs

Nekončící příběh výrobce dřevěných podlah Kährs

Příběh společnosti Kährs začíná skoro pohádkově: V hlubokých lesích jižního Švédska, v malém městě Nybro, už více než 160 let sídlí společnost Kährs,…
Údržby dřevěné podlahy se nemusíte bát

Údržby dřevěné podlahy se nemusíte bát

Dřevěné podlahy vnesou do interiéru krásu, přirozenost a hřejivost přírodního materiálu s jeho neopakovatelnou kresbou. Ideální jsou do ložnic či…
Dřevěnou podlahu olejovanou, nebo lakovanou?

Dřevěnou podlahu olejovanou, nebo lakovanou?

Zatímco před dvěma desetiletími v interiérech výrazně převažovaly dřevěné podlahy s lakovanou povrchovou úpravou, dnes je popularita lakovaného a…