Máš nějaký dotaz?

Neváhej se na nás obrátit v případě jakýchkoliv dotazů

Jakou podlahu do kuchyně?

Na podlahu v kuchyni je kladeno daleko více nároků, než ve zbývajících částech bytu či domu, protože kuchyně je jednou z nejvíce zatěžovaných místností domácnosti. Kromě odolnosti vůči zátěži a pádům předmětů si krytina musí poradit s vysokou vlhkostí či mastnotou, které jsou pro tuto místnost typické, a snadno se udržovat. Podmínkou je také bezpečí, povrch by měl být neklouzavý, ale současně příjemný pro nohy – vždyť u kuchyňské linky často prostojíme i několik hodin denně. K tomu všemu musí vybraná krytina splňovat vysoké estetické nároky, protože kuchyně a jídelny už jsou standardně součástí obytných místností. Zatímco v minulosti vítězila v těchto náročných podmínkách často dlažba, dnes je podlahových materiálů, které v kuchyni obstojí, mnohem více.

Hlavní zásady pro výběr podlahy do kuchyně:

  • odolnost vůči zátěži i nárazům
  • odolnost vůči vlhkosti
  • bezpečnost
  • povrch příjemný pro bosou nohu
  • snadná údržba
  • design

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy předurčuje pro použití v kuchyni především vysoká odolnost a dlouhá životnost. Vítaný je i jejich přiměřeně tvrdý a zároveň dokonale pružný povrch, který neklouže a nestudí, k tomu je tichý. Běžná údržba vinylové podlahy není náročná, stačí na ni vysavač, smeták a vlhká textilie či mop namočený v čisté vodě. Pokud dojde k silnému znečištění, lze použít čisticí prostředek pro podlahy s PUR povrchovou úpravou. Obrovskou výhodou u vinylu je pak široká nabídka barev, vzorů a imitací nejrůznějších materiálů, které dnes pracují i s atraktivním 3D vhledem. Snadno tak dosáhnete imitace dlažby či betonu…Snad jediným rizikem je pád ostrého předmětu (např. nože), který by mohl povrch vinylové podlahy proříznout.

Vinylové podlahy do kuchyně – výhody

✚ Vysoká mechanická odolnost, dlouhá životnost

✚ Odolnost proti vlhkosti

✚ Pružný povrch příjemný na dotek, který neklouže

✚ Snadná údržba

✚ Široká škála designů

Ekologické podlahy

Skvělou volbou pro kuchyni jsou ekologické podlahy. Jejich povrch má ideální vlastnosti, je vysoce odolný nejen proti opotřebení a vlhkosti, ale také proti nárazům či působení chemikálií. Zároveň neklouže a nestudí, je pružný a příjemný pro chůzi naboso. Jde rovněž o povrch antibakteriální a antistatický, který odolává nečistotám. K údržbě postačí čistá voda a textilie či mop. Ekologické elastické krytiny se těší oblibě i proto, že jsou vyráběny bez použití PVC, změkčovadel a chloru, pouze z recyklovatelných surovin. Jsou tak nejen šetrné k životnímu prostředí, ale zároveň zdravotně nezávadné a ideální mimo jiné do domácností, kde žijí alergici či astmatici.

Ekologické podlahy do kuchyně – výhody

✚ Vysoká odolnost proti mechanické zátěži, nárazům i působení chemikálií

✚ Povrch, který nestudí a neklouže

✚ Elastický povrch zdravý pro klouby

✚ Vysoce odolný antibakteriální a antistatický povrch, který odolává nečistotám

✚ Nenáročná údržba

✚ Nespočet designových variant

SPC minerální podlahy neboli rigidní podlahy

Díky extrémní odolnosti se v kuchyni uplatní tzv. rigidní podlahy. Podlahové krytiny, pro které se používá zkratka SPC (z angl. Stone Polymer Composit), bývají také označovány jako minerální. Jsou totiž vyráběny ze směsi drceného kameniva (minerálů), které jim dodává pevnost a ohebnost, polymery pak zajišťují jejich pružnost. Jedná se o podlahy zdravotně zcela nezávadné a 100% recyklovatelné. Do náročných podmínek místnosti určené k vaření jsou dobrou volbou i pro svou rozměrovou stálost a povrch příjemný na dotek. K tomu je tu ještě jedna výhoda – jsou méně náročné na kvalitu podkladu při pokládce, zakryjí totiž i jeho případné drobné nerovnosti.

Rigidní podlahy do kuchyně – výhody

✚ Pevnost a tvarová stálost

✚ Pružnost a ohebnost

✚ Povrch měkký a teplý na dotek

✚ Zdravotně zcela nezávadné a 100% recyklovatelné

✚ Snadná údržba

✚ Menší náročnost na přípravu podkladu

Laminátové podlahy

Dnes už se v náročných podmínkách kuchyně nemusíte vzdávat ani laminátových podlah, které za roky své existence udělaly velký pokrok. Dobře tak poslouží i v prostorách s vyšší vlhkostí (kromě kuchyně dokonce i v koupelně). Voděodolnost zaručují moderní povrchové úpravy, které chrání spoje proti průniku vlhkosti, a to spolehlivě a zároveň dlouhodobě. Laminátové podlahy se obecně těší velké oblibě, a to zejména díky snadné pokládce plovoucím způsobem pomocí jednoduchého zámkového spoje, ale i široké nabídce dekorů. V kuchyni oceníte i jejich vysokou tvrdost a odolnost. Volte však laminátovou krytinu se stabilní konstrukcí, tedy s tvrdou nosnou HDF deskou a kvalitním zámkovým spojem, zároveň nepodceňte pravidla pokládky. Snad jedinou nevýhodou laminátů zůstává povrch chladný na dotek. Tento neduh lze ovšem vyrovnat podlahovým vytápěním, na které jsou laminátové podlahy vhodné, protože nemění vlivem tepla tvar ani rozměr.

Laminátové podlahy do kuchyně – výhody

✚ Tvrdost a odolnost

✚ Při speciální povrchové úpravě trvalá voděodolnost

✚ Rychlá a snadná pokládka, plná zátěž je možná bezprostředně po pokládce

✚ Snadná údržba

Dřevěné podlahy

Zapovězené nejsou v kuchyni ani dřevěné podlahy, nicméně je nutné vědět, že při použití v této místnosti panují jistá omezení. V první řadě je to náchylnost na dlouhodobější vlhkost – rozlité sklenky vody nebo páry z vaření se není třeba obávat, ale vyteklá myčka nebo mraznička mohou dřevěnou krytinu nevratně poškodit. Ani nejtvrdší dřevina s pokročilou povrchovou úpravou také nezvládne pád těžkého předmětu bez následků, takže počítejte s tím, že náraz kameninového hrnce nebo paličky na maso na povrchu nejspíš zanechá prohlubeň. (Drobná poškození tohoto druhu snáz unesou rustikální podlahy, jejichž vzhled na drobných nerovnostech a vadách povrchu přímo stojí.) Červené víno nebo rajčatovou omáčku pak odstraníte snáz z lakované podlahy. Z voskovaného či olejovaného povrchu houževnaté skvrny jen tak nevyčistíte, na druhou stranu je lze odstranit drobnou lokální opravou. Pokud jste schopni ochránit podlahu v kuchyni před velkými pohromami, odvděčí se vám nezaměnitelnou krásou a praktická je i skutečnost, že na rozdíl od ostatních ji lze kompletně zrenovovat, a to dokonce několikrát za její dlouhou životnost.

Dřevěné podlahy do kuchyně – výhody

✚ Přirozený vzhled, originální kresba a barevnost

✚ Trvanlivost a dlouhá životnost

✚ Ekologická podlaha z obnovitelného materiálu

✚ Možnost opakované kompletní renovace

Máš nějaký dotaz?

Neváhej se na nás obrátit v případě jakýchkoliv dotazů

Jsme firma zabývající se importem a prodejem podlah. Společnost KPP byla založena v roce 1993 a od počátku klademe důraz na kvalitní designové podlahy a výborný servis pro naše zákazníky.

Máte dotaz?

Zavolat

Newsletter

Jednou za čas Vám pošleme to nejdůležitější ze světa podlah

Souhlasím se Zásady zpracování osobních údajů

Prodejní místa

Navštivte jednu z našich partnerských prodejen po celé České republice, Slovenské republice a v Maďarsku.

Najít prodejnu
Zásady ochrany osobních údajů 1993 - 2023 © Kratochvíl parket profi, s.r.o. | Nastavit cookies | Developed by: Unknown Agency s.r.o.