Máš nějaký dotaz?

Neváhej se na nás obrátit v případě jakýchkoliv dotazů

Nekončící příběh výrobce dřevěných podlah Kährs 

Příběh společnosti Kährs začíná skoro pohádkově: V hlubokých lesích jižního Švédska, v malém městě Nybro, už více než 160 let sídlí společnost Kährs, největší evropský výrobce dřevěných podlah.

Mnoho architektů a designérů tvrdí, že dřevo je stavebním materiálem budoucnosti, protože je ekologičtější než většina ostatních. Dřevo hraje důležitou roli v boji proti klimatickým změnám, protože je uhlíkově neutrální a uhlík ukládající materiál. Kromě „globálních“ výhod má však dřevo i spoustu „individuálních“ předností.

Dřevo interiér zateplí i zchladí, zjemní i zvýrazní 

Dřevěné podlahy dokáží vytvořit teplou a pohodovou atmosféru lépe než jakákoliv jiná krytina. Umějí zjemnit minimalistický interiér i zvýraznit velkolepost v klasickém designu. Světlá podlaha odráží světlo a vytváří pocit otevřenosti, prosvětlení, zatímco tmavá podlaha prostor zateplí a zútulní. Neutrální dřevěná podlaha zase zajistí organický vzhled každého interiéru.

Dřevěné podlahy se postarají o to, aby se vaše nohy v chladných dnech cítily v teple a v horkých dnech je dřevěná podlaha naopak příjemně ochladí díky přírodní buněčné struktuře. Dřevo je totiž vynikající izolační materiál s tisíci vzduchovými kapsičkami v každém krychlovém centimetru. Proto dřevo poskytuje sedmkrát lepší izolaci než keramická dlažba a je teplejší než laminát nebo tenká vinylová podlaha.

Nepřeberná škála barev, povrchových úprav a vzhledů

Sortiment značky Kährs, kterou k nám dováží společnost Kratochvíl parket profi, je velmi rozsáhlý a pokrývá nepřebernou škálu barev (přírodní, bělené, kouřové...), povrchových úprav (kartáčovaný, ručně škrábaný, mořený, s dřevěnými kolíky....), vzhledů (s nenápadnými malými suky přes živější strukturu až po rustikální podlahy s výraznou kresbou dřeva) i rozměrů (od několika centimetrových lamel až po více než dvoumetrové).

Jen pro ilustraci: V případě kolekcí Lux a Lumen ultra matný lak dokonale pohlcuje světlo a nechává vyniknout přirozenou barvu i krásu dřeva. Jedinečná kolekce Da Capo z prémiové řady Kährs Supreme s temnějším designem časem opotřebovaného dřeva zase dokazuje, že žádný jiný materiál nedokáže stárnout s takovou noblesou jako dřevo. Elegantní a čisté dubové podlahy ve světlých odstínech najdete v kolekci Capital. A po Kährs Spirit sáhnete při renovacích, kdy řešíte výšku podkladu, protože tloušťka krytiny je pouhých 10,2 mm. Nejnovější kolekce Kährs Life zase v sobě spojila krásu a přirozenost dřevěných krytin a vynikající užitné vlastnosti vinylu, především jeho extrémní odolnost a snadnou údržbu. Krytiny z kolekce Kährs Life jsou zásluhou inovativního laku vysoce odolné proti oděru, nárazu a navíc i vlhkosti, takže obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách domova i komerčních prostor.

Výjimečnost značky Kährs tedy nespočívá jen designu, ale i v přísném ekologickém přístupu (je držitelem známky Modrý anděl) a právě v technologiích, díky kterým si může dovolit poskytovat záruku na podlahy v délce až 30 let. Vzpomeňme jen některé, nejpevnější zámkový spoj Woodloc 5S, nejodolnější lak anti-scratch či nášlapnou vrstvu, která je lepena i na bočních stranách lamel, čímž je zaručena mimořádně vysoká stabilita nášlapné vrstvy.

I elastické podlahy Kährs ctí krédo „dýchat doma zdravý vzduch“ 

Nejstarší švédská značka dřevěných podlah Kährs v uplynulém roce navíc rozšířila své portfolio o elastické krytiny. I v tomto segmentu však zůstala věrná ekologickému a přírodnímu přístupu - nejen dekory imitujícími dřevo a kámen, ale především ekologickým a zdravotně nezávadným složením těchto podlah. Všechny druhy nových elastických krytin, které Kährs vyrábí v kategoriích SPC minerální podlahy a vinylové krytiny, nepoužívají ftaláty ani změkčovadla. Krédem Kährs zůstalo i v segmentu elastických krytin přání „dýchat doma zdravý a čistý vzduch “.

Kährs píše „neverending story“

Ale zpět ke dřevu. Více než 88 % spotřebovávaného dřeva roste do vzdálenosti 300 km od výrobního závodu Kährs. Vícevrstvá konstrukce podlah Kährs navíc umožňuje využít přesně ty druhy dřevin, které se těží v bezprostřední blízkosti. Na zmar nepřijde doslova ani tříska, protože části kmenů, které nelze využít pro podlahy, slouží k výrobě biopaliva. Pro vytápění vlastních zařízení, ale i pro místní obyvatele. Přitom lesní plocha ve Švédsku se neustále zvětšuje, lesy jsou zde o více než 60 % rozlehlejší než před 100 lety - za jeden pokácený strom v severské zemi vysadí v průměru pět nových.

Zrod příběhu švédské značky Kährs se datuje do roku 1857, kromě výrobního know how se z generace na generaci dědí i zodpovědný přístup, zejména při udržování lesů jako zdroje trvale obnovitelné suroviny. I proto Kährs  stále píše „neverending story“.

Máš nějaký dotaz?

Neváhej se na nás obrátit v případě jakýchkoliv dotazů

Jsme firma zabývající se importem a prodejem podlah. Společnost KPP byla založena v roce 1993 a od počátku klademe důraz na kvalitní designové podlahy a výborný servis pro naše zákazníky.

Máte dotaz?

Zavolat

Newsletter

Jednou za čas Vám pošleme to nejdůležitější ze světa podlah

Souhlasím se Zásady zpracování osobních údajů

Prodejní místa

Navštivte jednu z našich partnerských prodejen po celé České republice, Slovenské republice a v Maďarsku.

Najít prodejnu
Zásady ochrany osobních údajů 1993 - 2023 © Kratochvíl parket profi, s.r.o. | Nastavit cookies | Developed by: Unknown Agency s.r.o.