Rady a Tipy k podlahám

OZNAČTE DRUHY PODLAH, KTERÉ CHCETE ZOBRAZIT

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Na dotek je vinyl velmi příjemný, teplý, protiskluzový. Jde o recyklovatelný a extrémně odolný materiál, má dlouhou životnost. 

 • Reálná struktura dřeva nebo kamene
 • Nízký tepelný odpor
 • Odolná proti opotřebení
Značky
Kährs®
WINEO
KPP
mFLOR

V naší nabídce naleznete mladou verzi vinylových podlah, kterou vyrábí belgický výrobce 2tec2, jeden z největších výrobců tkaných vinylů na světě.

Tkaný vinyl nabízí zajímavou plastickou strukturu a neotřelý vzhled bez kompromisů. Jeho elegantní 3D vzhled působí na pohled jako koberec.

SPC minerální podlahy

SPC minerální podlahy

Použité přírodní minerály jsou v souladu s trendem snižování emisí u podlahových krytin, protože mají nulové emise. Velmi nízký tepelný odpor SPC podlah znamená zase efektivnější využití podlahového vytápění, čímž klesá spotřeba energií. A na konci svého životního cyklu je podlaha SPC plně recyklovatelná. 

 • 100% voděodolné
 • Nenáročnost na kvalitu podkladu
 • Rozměrová stálost
Značky
Kährs®
WINEO
KPP
Arbiton

Minerální jádro je inovativní směsí minerálů a moderních polymerů, které zaručují maximální odolnost a rozměrovou a tvarovou stabilitu podlah SPC. Ty se tak svými vlastnostmi pohybují na pomezí mezi vinyly a keramickou dlažbou. Krytiny SPC jsou oproti vinylovým podlahám tvrdší, pevnější a méně náročné na kvalitu podkladu, přitom jsou příjemné na dotek. Nenáročnost na kvalitu podkladu je jedním z benefitů podlah SPC.

Díky minerálnímu jádru nejsou tyto podlahy tak choulostivé a na rozdíl od klasických vinylů neprokreslí každou prasklinku či dolík v podkladu, zvládnou i vyšší zbytkovou vlhkost, takže je lze položit dříve. Vyšší tvarová stabilita než u vinylů zase eliminuje riziko vytváření spár. Navzdory malé tloušťce jednotlivých lamel jsou zámkové spoje 2x pevnější ve srovnání s vinylovými podlahami. Odolné SPC podlahy jsou vhodné i do komerčně zatěžovaných prostor, jakou jsou restaurace či hotelové haly.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou nejen krásnou součástí interiéru, ale také zelenou volbou. Jsou také velmi odolné, snadno se obnovují a nabízí mnoho možností designu, který vám umožní upravit si pokoje podle svého vkusu.

 • Nejsou náchylné na prohýbání, vyboulení či praskání
 • Zámkový spoj Woodlock s největší pevností tahu
 • Pokládka bez dilatačních spár až do plochy 50x25
Značky
Kährs®
KPP

Z dřevěné podlahy vyzařuje teplo a klid, které dodají útulnost každému interiéru. Navíc jsou velmi praktické a nenáročné na údržbu. V našem sortimentu naleznete plovoucí dřevěné podlahy, lepené dřevěné podlahy, třívrstvé dřevěné podlahy, dvouvrstvé dřevěné podlahy a parkety

Přestože je dřevo úžasný přírodní materiál, který hřeje ze své podstaty, většinu vrstvených kolekcí naši dodavatelé bez problému doporučují k umístění na podlahový topný systém.

Podlahy Kährs jsou vybaveny zámkovým spojem Woodloc s největší pevností v tahu, díky němuž je možná pokládka bez dilatačních spár až do plochy 50 x 25 m, celkem tedy až 1250m2 bez dilatace mezi místnostmi. 

Jako alternativu nabízíme třívrstvé dřevěné podlahy privátní značky 1FLOOR a parkety dvouvrstvé konstrukce švýcarské značky Bauwerk, které jsou oproti třívrstvým podlahám předurčeny k pokládce lepením k podkladu a jsou ideálním řešením pro podlahové vytápění díky nízkému tepelnému odporu.

Díky moderním technologiím přicházejí výrobci s okouzlujícími olejovanými nebo lakovanými povrchy, pestrými co do barev i struktury a zajímavými na pohled a dotek. Od zvolené povrchové úpravy se kromě vzhledu odvíjí (ne)náročnost na údržbu. Obecně lze říci, že olejované povrchy vyžadují větší pozornost. Odměnou za vaši pravidelnou šetrnou péči bude dlouhodobé spokojené užívání.


 

Ekologické podlahy

Ekologické podlahy

V posledních letech jsme sortiment rozšířili o velmi zajímavé organické produkty, které nabízíme pod označením KPP Ecology. Jedná se o elastické podlahy bez obsahu PVC, chloru, změkčovadel, halogenů či těžkých kovů.

 • Neuvolňuje do svého okolí žádné škodlivé látky pro Vaše zdraví
 • Snadná údržba - stačí čistá voda
 • Vyrobeno pouze z přírodních materiálů
Značky
WINEO

Inovované výrobní technologie u takovýchto produktů staví na přírodních a recyklovatelných surovinách. Na vzhledu záleží, neméně důležitá je však nezávadnost pro vás, vaše okolí a životní prostředí! Takto uvažují výrobci ekologických elastických podlah. Přestože své výrobní know-how si každý pečlivě chrání, řadu charakteristik mají tyto podlahy společnou. Kromě šetrného složení si zachovávají praktičnost a vynikající užitné vlastnosti. Nestudí, mají vysoce odolný antibakteriální a antistatický povrch, který odolává nečistotám. 

Ač to zní až neuvěřitelně, na údržbu podlah Wineo PURLINE vám bude stačit čistá voda. Podlaha tak nezatěžuje životní prostředí v době užívání ani při likvidaci, lze ji vyhodit s běžným odpadem. Dekory, jednobarevné i v imitacích, jsou stálobarevné. V nabídce máme konstrukce určené k pokládce lepením i vybavené zámkovým spojem, oboje vhodné na podlahové topení. Možná byste čekali vysokou cenu, není tomu tak, pořídíte je dostupně na cenové úrovni tvrzených vinylů se zámkovým spojem. 

V nebytových prostorách s vysokými hygienickými nároky skvěle poslouží odolná ekologická podlaha finské značky Upofloor. Podobně jako vinyly a linoleum vyžadují i tyto podlahy kvalitně připravený podklad. 

Kromě ceny, vzhledu a užitných vlastností se při výběru podlahy zaměřte také na charakter místnosti, a to z pohledu jejího využití a „stáří“, zdali jde o nové či rekonstruované prostory včetně typu konstrukce stavby. Volba podlahy by měla být podchycena co nejdříve, aby se připravily podklady přesně „na míru“ vybraným typům krytiny, např. aby dvě odlišné podlahy byly položeny v jedné rovině. Dále je dobré zohlednit tepelný odpor jednotlivých materiálů a již zmiňovanou vhodnost na podlahové topení, nároky na mechanické zatížení i zdravotní hledisko, zejména jedná-li se o osoby s alergiemi či respiračními potížemi. Spíše měkčí materiály volte v případě problémů s klouby. Je vhodné pamatovat i na přítomnost domácích mazlíčků. 

 

 

                          

 

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy představují cenově dostupnější alternativu dřevěných podlah. Jsou odolné, vhodné k umístění na podlahové vytápění, nenáročné na údržbu.

 • Vhodné na podlahové vytápění
 • Vysoce odolné a nenáročné na údržbu
 • Levnější alternativa k dřevěným podlahám
Značky
WINEO
KPP
Classen

Pouze s vodou a vlhkostí se, nejedná-li se o speciálně impregnované konstrukce, příliš nekamarádí. V kolekcích najdete dekory věrohodně imitující přírodní materiály i zcela abstraktní vzory. U laminátových podlah doporučujeme volit stabilní konstrukce s tvrdou nosnou HDF deskou, kvalitním zámkovým spojem a nepodcenit pravidla pokládky. Použitím protihlukových podložek předejdete kročejovému hluku. 

V sortimentu značky Wineo nabízíme kolekce s Aqua Protect úpravou vhodné do vlhkých prostor. Pod privátní značkou 1FLOOR zase najdete voskem impregnovaný zámkový spoj a speciální úpravu synchrostructure, která autenticky kopíruje kresbu dřevěného dekoru včetně struktury letokruhů a prasklin na povrchu. Nejen pro komerční využití doporučujeme vybírat dekory z kolekce Classen o tloušťce 10 mm, se zátěžovou třídou 33/AC5. 

Marmoleum

Marmoleum

Přírodní linoleum je skvělé řešení pro rodiny s dětmi i domácími mazlíčky. Vyniká vysokou mechanickou odolností, dlouhou životností a nenáročností na údržbu.

 • Ekologická podlaha z přírodních surovin
 • Antistatický povrch a vysoká mechanická odolnost
 • Dlouhá životnost a snadná údržba
Značky
FORBO

Má přirozeně antistatický povrch, prach a nečistoty snadno odstraníte. Pokud sháníte podlahu do dětského pokoje nebo ložnice, pak je linoleum správnou volbou. Podlahu také oceníte v domácnostech s alergiky a astmatiky. Jeho bakteriostatické vlastnosti zamezují tvorbě mikroorganismů. 

Linoleum Marmoleum Home je přírodní podlahová krytina, vyrobená pouze z přírodních surovin. Neobsahuje ftaláty, změkčovadla nebo minerální oleje. Je to nejekologičtější podlahová krytina v kategorii pružných podlahovin.

Klíčové suroviny použité pro výrobu Marmoleum home jsou:
● lněný olej
● dřevitá moučka
● juta

Přírodní podlaha Marmoleum Home se vyrábí v roli o šířce 2 m a celková tloušťka je 2,5 mm, linoleum je vhodné na podlahové topení.

 


Potřebujete technické poradenství? Napište nám.    ✎ info@kpp.cz
 

Výběru podlahové krytiny se vyplatí věnovat pozornost

Zvolit správně podlahovou krytinu tak, aby se líbila, neokoukala a zároveň řadu let dobře a bezpečně sloužila, vyžaduje alespoň základní orientaci a informovanost. Podlaha významně ovlivňuje komfort bydlení a nepřímo působí také na naše zdraví, od materiálového složení přes teplo od nohou až po technické vlastnosti podlahy, které mají vliv na odolnost a opotřebení.

Na spokojené užívání podlahy, bez nerovností a zbytečných nedokonalostí, má velký vliv nejen pokládka, ale také kvalita podkladu. A právě tato „neviditelná“ součást podlahy je základním předpokladem pro všechny typy podlahových krytin. Podklad musí být pevný, rovný a suchý. Zatímco podlahu můžete s nadsázkou měnit třeba každý rok, kvalitní podklad by měl vydržet a sloužit beze změny. Každá větší nerovnost a hrubá nečistota se v průběhu užívání může nenávratně promítnout a narušit strukturu podlahy. Drobné nedokonalosti podkladu lze vyřešit pomocí samonivelační stěrky či spárovacího tmelu. Precizní zpracování jednoznačně vede k dlouhodobému kvalitnímu užívání podlahové krytiny.

Samotná pokládka se rovněž řídí několika pravidly. Roli zde sehrává charakter místnosti (zejména možný výskyt vlhkosti např. v koupelně, ale i její velikost), typ a konstrukční provedení podlahové krytiny (řada materiálů umožňuje volbu mezi pokládkou plovoucím způsobem a pevným spojením k podkladu lepením), požadavek na umístění podlahového topení (na topný systém bývá vhodnější krytinu přilepit), kvalita zvukové izolace u konstrukce stavby (správné odhlučnění stropů a stěn sehrává v akustice místnosti doma i u sousedů nemalou roli) i plánovaná životnost vybrané podlahy. 

Je-li například podlaha provizorní a dočasnou volbou, je zbytečné ji s podkladem pojit napevno, plovoucí způsob pokládky usnadní (urychlí i zlevní) následnou výměnu. Při pokládce musí být dodrženy pokyny, které ke krytině udává výrobce, i obecně platné normy a standardy. U většiny plovoucích variant je zapotřebí neopomenout doporučené podložky (ochrana před kročejovým hlukem a parozábrana) a zachovat dilatační mezery. Při pokládce lepením zase vstupuje do hry správná volba chemie i technologie nanášení (způsob, množství, operativnost). Zkušení podlaháři se postarají jak o přípravu podkladu, tak o správnou volbu a provedení pokládky.

K výběru máme mnoho inovovaných materiálů, konstrukčních variant, barev a dekorů i cenových relací podlahových krytin. Každý materiál má svá specifika, pojďme si je blíže představit.

Další články naleznete na našem blogu.

Dřevěné dekory vinylů a SPC podlah z nových kolekcí HOME a HOME XL

Dřevěné dekory vinylů a SPC podlah z nových kolekcí HOME a HOME XL

Dřevěné dekory vinylů a SPC podlah z nových kolekcí HOME a HOME XL   I znalec by musel na kolena, aby si na podlahu sáhl a zjistil, o jaký…
Chybami se podlahy učí

Chybami se podlahy učí

Chybami se podlahy učí aneb Od vinylů k SPC a bio krytinám  Která podlahová krytina je měkká, na dotek příjemná, s dlouhou životností, odolností a…
Vinylová podlaha a její údržba

Vinylová podlaha a její údržba

Vinylové podlahy udělaly za dobu své existence velký pokrok. Kromě rolí se vyrábějí také v podobě dílců, které se již nemusejí lepit k podlaze, ale…